• info@medwave.com.tr
  • 0216 473 33 34

Teknolojik ve Yenilikçi Üretim

MEDWAVE HAVA TEMİZLEME CİHAZI


MEDWAVE İnsan sağlığını koruyacak ve yaşam kalitesini arttıracak, ürün, çevre ve çalışan güvenliğinin ön planda tutulduğu ülke ekonomisine katkı sunan bir anlayışla faaliyetlerini sürdürmektedir.


Ülkemiz ve sektörümüz için erli ve milli imkanları kullanarak öncü yenilikçi atılımları gerçekleştiren belirlemiş olduğumuz yüksek hedeflere ulaşmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Sektördeki gelişmeleri ve pazardaki yeni talepleri yakından takip eden firma yönetimi, güçlü idari, teknik kadrosu ve mali birikimi ile sektörde öncü firmalardan biri olmayı sürdürmektedir. Büyük AR-GE tabanlı mühendislik projelerini hayata geçirmeye devam eden firmamız, kurulduğundan itibaren Türkiye'nin her bölgesinde öncü, ilk ve örnek nitelikte kaliteli, yenilikçi, çözüm odaklı birçok projeye imza atmak için var gücüyle çalışmakta ve AR-GE çalışmalarına devam etmektedir.


SAĞLIK

YAŞAM

KALİTE

TEKNOLOJİ

MEDWAVE HAVA

TEMİZLEME CİHAZLARISağlıklı bir yetişkin günde ortalama 11 bin litre hava solur ve modern şehirli bir insan için bunun %90'ı ev, ofis, spor salonu, cafe, restoran, alışveriş merkezi vb. kapalı ortamlarda gerçekleşir. Hava kirliliği daha çok dış ortamlarla ilgili bir problem gibi algılanır ancak aksine kapalı ortamlar hava kirliliği açısından daha büyük risk altındadır. Kapalı alanlardaki hava kalitesi, açık alanlardan 2 ila 5 kat daha kötüdür. Hava kalitesinin kötü olması başta astım, KOAH vb. solunum kaynaklı hastalıklar olmak üzere çok sayıda organ ve sistem bozukluklarına, ayrıca bakteri virüslerden kaynaklanan bulaşıcı hastalıklara neden olabilir.

Soluduğumuz havadaki mikroplar, küf, alerjen vb. tüm organik partiküller pozitif yüklü halde bulunurlar. Dünyada sadece MedWave Hava Temizleme Cihazlarında kullanılan ve patenti firmamıza ait Nano Titanium ve Oksijen Plazma teknolojileri sayesinde tüm pozitif yüklü partiküller cihazın ürettiği negatif yüklü oksijen atomları ile nötralize edilirler.

Piyasadaki alternatif hava temizleme cihazlarında ise iki temel yöntem kullanılmaktadır. Filtreleme ile mikroorganizmaların yakalanması ve UV (Ultraviyole -Mor Ötesi) ışınla yok edilme yöntemleridir

FİLTRELEME YÖNTEMİ

KULLANILAN CİHAZLAR

Filtreleme tekniği kullanılan cihazlarda sadece cihazın içinden geçen partiküller filtrelenerek temizlenir, yüzeylere yapışmış halde bulunan veya yeterli hava sirkülasyonu olmadığı için cihazın içinden geçmeyen partiküller temizlenemez.

MedWave Hava Temizleme Cihazları ise ortama saldıkları negatif yüklü oksijen atomları sayesinde yüzeylere yapışmış halde bulunan tüm pozitif yüklü organik partikülleri oksitleyerek etkisiz hale getirir. MedWave Hava Temizleme Cihazlarının ortama saldıkları negatif yüklü oksijen atomları tıpkı mıknatıs gibi pozitif yüklü partiküller tarafından çekilerek gidip üzerlerine yapışır bu sayede havanın ulaşabildiği tüm yüzeylerde koruma sağlarlar. Filtreleme tekniği kullanılan cihazlarda sadece cihazın içinden geçen partiküller filtrelenerek temizlenir, yüzeylere yapışmış halde bulunan veya yeterli hava sirkülasyonu olmadığı için cihazın içinden geçmeyen partiküller temizlenemez. Corona virüs ve diğer pek çok virüs türü ise en küçük filtrasyon alanına sahip HEPA filtrelerden bile geçebilecek kadar küçüktür, yani filtrenin içinden kolayca geçebilirler.

*Filtrelerin delik çapı Corona virüsün çapından büyüktür. Dolayısıyla filtre kullanılan hava temizleme cihazları Corona virüs ve diğer pek çok virüse karşı sınırlı bir etkinliğe sahiptir.


Medwave Hava Temizleme Cihazları

Sadece cihazın içinden geçenleri değil bulunduğu ortamdaki havada ve madde üzerindeki tüm bakterileri yok eder. Filtre değişimi veya bakım gerekmez.

UV IŞINLARI

KULLANILAN CİHAZLAR

UV ışın kullanan cihazlar ise sadece ışığın direkt temas ettiği yüzeylerde etkilidir, UV ışınlarının direkt temas etmediği yüzeylerde işe yaramazlar. Örneğin UV ışık kaynağı tavana yerleştirildiğinde odada bulunan bir masanın altında, gölgede kalıp ışınların ulaşmadığı alanlarda UV ışın kullanan cihazların hiçbit etkisi yoktur.UV ışınları insan ve evcil hayvanlar için zararlı olduğundan kullanıldıkları sırada, ortamda insan veya evcil hayvanların bulunmaması gerekmektedir.

*Filtrelerin delik çapı Corona virüsün çapından büyüktür. Dolayısıyla filtre kullanılan hava temizleme cihazları Corona virüs ve diğer pek çok virüse karşı sınırlı bir etkinliğe sahiptir.

UV ışınları insan ve evcil
hayvanlara zarar verir

Medwave Hava Temizleme
Cihazı bunu engeller


Medwave Hava Temizleme Cihazları

Negatif yüklü oksijen atomları mıknatıs gibi tüm pozitif yüklü bakteri ve virüslere giderek yapışır ve DNA’sını kırarak yok eder

Çalıştıkları ortamlarda bulunan insan veya evcil hayvanlara zarar vermez

KLİN 20

Kapasite: 40m2- 90m2
Ağırlık: 3kg
Voltaj: 220v
Elektrik Tüketimi: 35 watt/saat

KLİN 80

Kapasite: 150m2- 250m2
Ağırlık: 9kg
Voltaj: 220v
Elektrik Tüketimi: 1120 watt/saat

Plazma Teknolojisi

Sayesinde Kurtulun

Bakteriler ve Virüsler

Bakteriler ve Virüsler

Bakteriler ve Virüsler

Bakteriler ve Virüsler

Bakteriler ve Virüsler

Bakteriler ve Virüsler

MEDWAVE HAVA TEMİZLEME CİHAZLARI

KULLANIM ALANLARIMedWave Hava Temizleme Cihazları

Tüm Kapalı Alanlarda Güvenli Bir Şekilde Kullanılabilirler


İngiltere’nin en prestijli mikrobiyoloji ve gıda analiz laboratuarlarından Campden BRI’DA, 23.09.2020 tarihinde yapılan test sonucundan, MedWave Hava Temizleme Cihazı’nın,45 dakikalık kullanım sonrasında 30 m³’lük test odasını Corona virüsten tamamen temizlediği belgelenmiştir.

ÜRÜNLERİMİZE AİT

PATENT, SERTİFİKA ve RAPORLAR

Iso9001 Sertifikası
Ce Belgesi
Medikal Ürünlerin Kalite Belgesi
Akreditel Labratuvar Yüzey Temizleme Raporu

Akreditel Labratuvar Yüzey Temizleme Raporu
Akreditel Labratuvar Yüzey Temizleme Rapor
Türkak Akredite Lab. Sonuç Belgesi
Yerli Malı Belgesi

Yerli Malı Belgesi
Türkak Akredite Lab. Sonuç Belgesi
Türkak Akredite Lab. Sonuç Belgesi
Campden BRI Test Raporu